Nem csak ketten vagytok a kapcsolatotokban. Íme a többi szereplő
1/4 Családod a kapcsolatodban
Amikor valakivel egymásra találtok, a kezdeti rózsaszín felhőben először csak ketten vagytok, bár már a párválasztást is ezek a minták befolyásolják. Olyan párt választunk, akivel tovább tudjuk vinni tanulási folyamatunkat és mindig tükröt tart elénk. Még akkor is, mikor úgy érzed, hogy a te szöges ellentéted. Aztán, mikor felszáll a köd, megjelennek egyéb szereplők is. Ott van az egész családod a kapcsolatotokban, elsődlegesen a szüleid.A lányokra azt mondják, olyan párt választanak, mint az apjuk, a fiúk pedig az anyjuk lenyomatát keresik a nőkben. De tovább megyünk, mert ahogy a te kapcsolatodban a szüleid vannak benne, úgy az ő kapcsolatukban a nagyszülők és így folytathatnánk a sort, visszamenőleg az egész generációtokra. Ezért kell minél jobban megismerned családod történetét, hiszen a kapcsolataink a legnagyobb tanítóink
2/4 A szülők
Már az is munkás, hogy a te szüleid is ott vannak a kapcsolatotokban, de a helyzet nem ilyen egyszerű, ugyanis a párodnak is vannak szülei, ősei, tehát már eleve négy szülővel indítotok. Meg kell küzdeni nem csak a ti, de az ő harcaikat is. Amióta a pszichológia is tisztában van a generációs hatásokkal, sokkal tudatosabban, irányítottabban tudjuk élni az életünket és ezáltal a kapcsolatok is jobbak, tartalmasabbak.Felismertük, hogy egy értékes kapcsolatért érdemes jóval többet dolgozni, szembesíteni egymást generációs hozadékainkkal. És bár a családi, párkapcsolati program folyamatosan fut, már nem vakon sodródunk általa. Ennek pedig még a szüleink, nagyszüleink is érezhetik áldásos hatását, hiszen örök körforgásban élünk.
3/4 Az ősök
Minden családnak van egy mozgatórugója. A szerepek néha cserélődnek, de az alapvető működés generációról generációra egyezik. Mindig jön valami új, ismeretlen, de még a mi kapcsolatunkban is felismerhetjük például őseink működését. A cél nem az, hogy megváltoztassuk a múltat, hanem, hogy feldolgozzuk azt. Ez lesz a kiindulópontja egy egészséges, érzelmileg is felnőtt kapcsolatnak.Az azonban kevés, hogy mi megdolgozzuk a múltunkat, hiszen nem bírunk el együtt ennyi szereplővel. Párunknak ugyanúgy részt kell vennie a folyamatban, megvívva saját és közös csatáinkat is. Ezután, csakis ezután mondhatjuk el, hogy a kapcsolatban kezd csökkenni a szereplők száma. Addig a pontig nem egészen mi irányítunk mindent.
4/4 Ketten, egészben
Nem feltétlen kell mindenkinek pszichoterápiában feldolgoznia generációs traumáit. Ez egy olyan mély folyamat, aminek önreflexió nélkül csak a felszínét kapargatjuk. A tudatos jelenlét egy jó módszer arra, hogy kézben tartsd a dolgokat és pároddal egy mély, felnőtt párkapcsolatban éljetek. A tudatos jelenlét felhívja a figyelmedet a generációs ismétlődésekre, melyekből úgy lehet kilépni, ha elfogadva és megbocsátva őseidnek, te egy más programot kezdesz kialakítani magatoknak.Ez egy olyan program, ami ha nem is teljesen, de részben független a korábbi generációktól. Feldolgozva a régi sérelmeket lehet csak jó önképet és párkapcsolati mintát kialakítani, amit majd a te gyerekeid, unokáid is tovább fognak vinni. Azt ne feledd az út során, hogy tökéletes kapcsolat nincs, viszont sok munkával lehet tartalmas, mély és őszinte a kötelék.
Forrás: bien.hu
Hirdetés
HIRDETÉS
Adatkezelési beállítások
Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz (marketing, statisztika, személyre szabás) egyéb cookie-kat engedélyezhet. Részletesebb információkat az Adatkezelési tájékoztatóban talál.